Kurz Štýly myslenia

Paulínyho 8, Bratislava
09.07.-04.09.2020
09:30 - 17:00
864 €

Väčšina z nás je naozaj dobrá v búraní vzťahov „nevydarenou“ komunikáciou. Rôzni ľudia majú rôzne štýly myslenia (myslia v rôznych metaprogramoch). Keď sa pozriete okolo seba, uvidíte veľmi rýchlo veľa podráždenia, nepochopenia, hnevu, frustrácie a konfliktov.

Ako to tí ľudia robia? Alebo ešte lepšia otázka je ako to robíte vy a ako sa toho môžete vyvarovať?

7 spôsobov ako sa dopracovať k frustrácii:

  • Byť presvedčený, že ľudia s iným spôsobom myslenia sú blbci.
  • Hľadanie rozdielov (mismatch) v každom detaile.
  • Keď niečo nefunguje, tak to robiť ešte urputnejšie.
  • Hľadať hanblivé slová pre iné spôsoby myslenia.
  • Skúsiť motivovať ľudí bez toho, aby ste im rozumeli.
  • Vysvetľovať ľuďom, čo je s nimi v neporiadku.
  • Obklopovať sa ľuďmi, ktorí premýšľajú rovnako ako vy.

 

Hlboké pochopenie seba samého a tiež druhého vedú k vzájomnému pochopeniu a to následne prispieva k pozitívnej atmosfére, lepšej spolupráci a mimoriadnym výsledkom.

 

Prečo je dobré vedieť niečo o štýloch myslenia?

  • Je to prostriedok ako sa spojiť s koučovaným, klientmi, ľuďmi v tíme. Tým, že nahliadnete do spôsobu, akým druhý premýšľa, môžete s ním oveľa ľahšie získať spojenie. Ak rozviniete pružnosť a naučíte sa myslieť spôsobom toho druhého, bude sa on cítiť oveľa viac pochopený.
  • Vďaka poznaniu štýlov myslenia, môžete spôsob myslenia koučovaného, či ľudí v tíme uviesť „do procesu“. Objasňovaním a poukazovaním na to, AKO ten druhý premýšľa v určitej situácii, a nie na ČO myslí, pomôžete klientovi rozšíriť možnosti voľby. 
  • Je tiež dobré si uvedomiť, že ide o neutrálne spôsoby fungovania. Keď budete v kontakte s niekým, kto je zameraný na rozdiely (mismatch) a vy sami máte sklon hľadať zhodu (match), môžete sa začať veľmi rýchlo pozerať na druhého ako na niekoho, kto vás alebo váš tím vedome sabotuje. Uvedomenie si, že je to len spôsob premýšľania, môže výrazne znížiť mieru podráždenosti, prispieť k vzájomnému porozumeniu a zefektívniť spoluprácu.

 

Kurz Štýly myslenia pozostáva z 3 modulov. Každý modul trvá 2 dni v čase od 9:30 do 17:00 hod. (celkom 6 dní). Intervaly medzi jednotlivými modulmi sú niekoľko týždňové, aby ste si získané zručnosti vyskúšali v praxi.  Maximálny počet účastníkov v skupine je 12 osôb.

Termíny:  1.modul  9.-10.7. 2020            2.modul   6.-7.8.2020       3.modul  3.-4.9.2020

 

Chcete sa stať ešte pôsobivejším a úspešnejším lídrom, koučom, či lektorom? Neváhajte a prihláste sa na kurz Štýly myslenia!

Jana Sova Demčová

Profesionálna konzultantka a moderátorka firemného rozvoja

Jej prvý kontakt s NLP bol prostredníctvom tréningov s Anthony Robins, potom Robert Dilts a pred 10 rokmi našla svoju cestu v osobnom a profesionálnom rozvoj vďaka Arcturus a Eric Schneider. Je veľmi skúsenou manažérkou v rámci korporátneho biznisu a ľudských zdrojov. Pred 9 rokmi sa rozhodla zdieľať svoje skúsenosti, vedomosti a vášeň s ostatnými ľuďmi ako vysoko profesionálna konzultantka, tvoriteľka a moderátorka.

Prihláste sa

Udalosť sa už skončila.